
Price: $109.00
Product ID : EEI-812-WHI
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

Double diamond button tufting design. Hourglass backrest and curved back legs create the look of this chair.
- Materials: Rubber Wood/Vinyl
- Finish: White
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Rubber Wood/Vinyl |
| Finish | White |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 19" |
| Color | White |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 25"W x 18" D x 36.5"H |
| Model Number | EEI-812-WHI |
| Seating Height | 19.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-812-WHI | Side Chair | 25"L x 18"W x 36.5"H Seat Height 19.5" | $109.00 |
Recommended Products
FREE SHipping
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Products You May Like
Lucie by Furniture of America CM3788AC Chair Set of 2 -
Price: $414.99
Dabny 103102 Dining Chair Set of 2 -
Price: $189.99
Schoten by Furniture of America CM3450SC Chair Set of 2 -
Price: $189.99
Walsh 102776 Dining Chair Set of 2 -
Price: $89.99
Avignon by Homelegance 5545S Dining Side Chair Set of 2 -
Price: $249.99



