
Price: $399.99
Product ID : D2503-63
Manufacturer: Magnussen
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Chairs are sold in set of 2 with FREE shipping direct to you! This set consists of two chairs that are identical, and flaunt a fashionably chic design that will be instantly compatible with most decor styles. The frames are made entirely of wood, and lend durability and tensile strength to the chairs.
Features
- Material: Linen
- Industrial Inpsired
- Dining Height
Features:
| Style | Industrial |
| Material | Wood/Linen |
| Finish | Warm Stained |
| Chair Type | Dining Chairs |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 45" |
| Color | Warm Stained |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 28" W x 23" D x 45" H |
| Model Number | D2503-63 |
| Seating Height | 18.50" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| D2503-63 | Pair of Chairs (2) | 28"L x 23"W x 45"H Seat Height 18.50" | $399.99 |
Products You May Like
Rosalina by Furniture of America CM3878AC Chair Set of 2 -
Price: $349.99
Lowry 102682 Dining Chair Set of 2 -
Price: $109.99
Kyle by Homelegance in Brown Side Chair 5614S Set of 2 -
Price: $199.99
Clink EEI-2039-SLV Silver Hollow Brushed Steel Dining Side Chair -
Price: $92.25
Jamestown BY Scott Living 103547 Dining Chair Set of 2 -
Price: $304.00



