
Price: $151.75
Product ID : EEI-2315-CLR
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

These acrylic molded chairs on top on wooden legs are perefect for indoor or outdoor use. The clear seat is both flexible and stylish and makes for easy clean up.
- Materials: Wood/Metal/ABs Plastic
- Finish: Clear
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Wood/Metal/ABs Plastic |
| Finish | Clear |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 14" |
| Color | Clear |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 18.5"W x 21" D x 32"H |
| Model Number | EEI-2315-CLR |
| Seating Height | 17.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-2315-CLR | Side Chair | 18.5"L x 21"W x 32"H Seat Height 17.5" | $151.75 |
Products You May Like
Fielding by Homelegance 5525DGS Dining Side Chair Set of 2 -
Price: $195.99
Ashley D697-01 Porter Dining Chair Set of 2 in Rustic Brown -
Price: $189.99
Connections EEI-1016-WHI White Interconnected Dining Arm Chair -
Price: $157.00
Reverie EEI-1038-BEI Beige Fabric Dining Side Chair -
Price: $139.00
Atenna I by Furniture of America CM3774SC Chair Set of 2 -
Price: $149.99



