
Price: $84.25
Product ID : EEI-180-LGN
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

Ideal fit for play rooms, colorful dining rooms or a nice patio. The molded plastic seat makes for a quick clean up after a meal.
- Materials: Wood/Metal/ABs Plastic
- Finish: Light Green
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Wood/Metal/ABs Plastic |
| Finish | Light Green |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 14" |
| Color | Light Green |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 18.5"W x 21" D x 32"H |
| Model Number | EEI-180-LGN |
| Seating Height | 17.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-180-LGN | Side Chair | 18.5"L x 21"W x 32"H Seat Height 17.5" | $84.25 |
Products You May Like
Arwen by Furniture of America CM3411WH-SC Chair Set of 2 -
Price: $169.99
Wyndmere by Furniture of America CM3186CH-AC Arm Chair Set of 2 -
Price: $579.99
Marie Louise by Homelegance 2526S Dining Side Chair Set of 2 -
Price: $229.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Curve EEI-2221-AZU Azure Fabric Curved Back Dining Side Chair -
Price: $129.75



