
Price: $199.99
Product ID : 100952
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Arm chairs have casters and in an olive-brown fabric. View Assembly Instructions.
- Includes: Game Chair
- Sold individually
- Materials: Wood/Fabric
- Finish: Oak
- Fabric Color: Olive-Brown
Features:
| Style | Game Chair |
| Material | Wood/Fabric |
| Finish | Oak |
| Chair Type | Dining Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 33" |
| Fabric Color | Olive-Brown |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 23"W x 25" D x 33"H |
| Model Number | 100952 |
| Seating Height | 19" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 100952 | Game Chair | 23"L x 25"W x 33"H Seat Height 19" | $199.99 |
Product Reviews
Products You May Like
Siobhan ll by Furniture of America CM3874WH-SC Chair Set of 2 -
Price: $189.99
Lisbon I by Furniture of America CM3871SC Chair Set of 2 -
Price: $159.99
Ashley - Tripton D530-01 Linen Dining Chair (Set of 2) -
Price: $179.99
Clawson EEI-214 Natural Wood and White Dining Side Chair -
Price: $157.75



