
Price: $169.99
Product ID : 105992
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Chairs are sold in set of 2 with FREE shipping direct to you! This set consists of two chairs that are identical, and flaunt a fashionably chic design that will be instantly compatible with most decor styles. The frames are made entirely of wood, and lend durability and tensile strength to the chairs.
Features
- Material:Wood/Leatherette
- Chair
- Dining Height
Features:
| Style | Mid Century |
| Material | Wood/Leatherette |
| Finish | Dark Walnut/Tan Leatherette |
| Chair Type | Dining Chairs |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 32.25" |
| Color | Dark Walnut/Tan Leatherette |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 21.75"W x 21.75" D x 32.25"H |
| Model Number | 105992 |
| Seating Height | 18.75" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 105992 | Pair of Chairs (2) | 21.75"W x 21.75"D x 32.25"H Seat Height 18.75" | $169.99 |
Products You May Like
Ashley D506-01 Baxenburg Dining Chair Set of 2 in Brown -
Price: $119.99
Kalia by Furniture of America CM-GM347AC Adjustable Game Chair -
Price: $319.99
Anisa 103612WHT Dining Chair Set of 2 -
Price: $119.99
Regent EEI-2223-TEA Teal Fabric Dining Side Chair -
Price: $151.25
Kyle by Homelegance in Brown Side Bench 5614-13 Set of 1 -
Price: $169.99



