
Price: $209.99
Product ID : 104843
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Chairs are sold in set of 2 with FREE shipping direct to you! This set consists of two chairs that are identical, and flaunt a fashionably chic design that will be instantly compatible with most decor styles. The frames are made entirely of wood, and lend durability and tensile strength to the chairs.
Features
- Material: Leatherette/Wood
- Chair
- Dining Height
Features:
| Style | Formal |
| Material | Leatherette/Wood |
| Finish | Dark Brown leatherette/Espresso |
| Chair Type | Dining Chairs |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 42" |
| Color | Dark Brown/Espresso |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 24.25"W x 25" D x 42" H |
| Model Number | 104843 |
| Seating Height | 16.75" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 104843 | Pair of Chairs (2) | 24.25"W x 25"D x 42"H Seat Height 16.75" | $209.99 |
Products You May Like
Ibiza by Homelegance 5581S Dining Side Chair Set of 2 -
Price: $269.99
Baron EEI-2233-GRN Kelly Green Fabric Wing Back Dining Side Chair -
Price: $138.00
Nessa 101497 Dining Chair Set of 2 -
Price: $174.99
Frontier by Furniture of America CM3603SC Chair Set of 2 -
Price: $219.99
Roux by Homelegance Dining Arm Chair 5568A Set of 2 -
Price: $189.99



