
Price: $191.75
Product ID : EEI-1595-WHI
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

A pristine look that you don't have to worry about getting stains on. The white on white look makes it easy to mix with other colors and designs.
- Includes: 1 Chair
- Materials: ABS Plastic/Vinyl/Aluminum
- Finish: White/White
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | ABS Plastic/Vinyl/Aluminum |
| Finish | White/White |
| Chair Type | Arm Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 13" |
| Color | White/White |
| Furniture Pattern | Modern |
| Dimensions | 23.5"W x 27" D x 33.5"H |
| Model Number | EEI-1595-WHI |
| Seating Height | 20.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-1595-WHI | Arm Chair | 23.5"L x 27"W x 33.5"H Seat Height 20.5" | $191.75 |
Recommended Products
FREE SHipping
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Products You May Like
Viscount EEI-2227-LAG Laguna Fabric Parson Dining Side Chair -
Price: $149.75
Parcel EEI-1384-GRY Grey Fabric Dining Side Chair -
Price: $101.00
Adenne 106652 Dining Chair Set of 2 -
Price: $139.99
Lordsburg by Homelegance 5473S Dining Arm Chair Set of 2 -
Price: $169.99
Kathryn by Furniture of America CM3872SC Chair Set of 2 -
Price: $229.99



