
Price: $129.99
Product ID : 103162
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Chairs are sold in set of 2 with FREE shipping direct to you! Upholstered contemporary design with padded back rest and seat with dark brown wood frame and legs.
Features
- Material:Wood/Fabric
- Chair
- Dining Height
Features:
| Style | Contemporary |
| Material | Wood/Fabric |
| Finish | Cappuccino/Swirly Pattern Fabric |
| Chair Type | Dining Chairs |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 34" |
| Color | Cappuccino/Swirly Pattern Fabric |
| Furniture Pattern | Swirley Pattern |
| Dimensions | 19"W x 23.75" D x 34"H |
| Model Number | 103162 |
| Seating Height | 19.50" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 103162 | Pair of Chairs (2) | 19"W x 23.75" D x 34"H Seat Height 19.50" | $129.99 |
Products You May Like
Curvy EEI-557-YLW Yellow Slat Back Dining Side Chair -
Price: $112.00
Parcel EEI-1384-BEI Beige Fabric Dining Side Chair -
Price: $101.75
Dowdale by Furniture of America CM3919SC Chair Set of 2 -
Price: $299.99
Kaidence by Furniture of America CM3273SC Chair Set of 2 -
Price: $179.99
Wallis by Furniture of America CM3463SC Chair Set of 2 -
Price: $154.99
Summerdale by Homelegance 5673GYA Dining Arm Chair Set of 2 -
Price: $149.99



