
Price: $124.99
Product ID : 101492
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Chairs are sold in set of 2 with FREE shipping direct to you! Parson chair with sleek tall back complete the look of this parson chair. The Castana chair is upholstered in a gold micro fiber and has cppuccino legs.
- Includes: Two (2) dining side chair
- Sold in sets of two only
- Materials: Wood/Microfiber
- Finish: Cappuccino/Terracotta
Features:
| Style | Transitional |
| Material | Wood/Microfiber |
| Finish | Cappuccino/Gold |
| Chair Type | Dining Chairs |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 38" |
| Color | Cappuccino/Gold |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 19" W x 23.50" D x 38" H |
| Model Number | 101492 |
| Seating Height | 18" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 101492 | Pair of Chairs (2) | 19"L x 23.50"W x 38"H Seat Height 18" | $124.99 |
Products You May Like
Castana 104167 Dining Chair Set of 2 -
Price: $124.99
Savion by Homelegance 5494A Dining ArmChair -
Price: $169.99
Animate EEI-1702-ORA Orange Modern Droplet Dining Side Chair -
Price: $55.25
Arcadia by Furniture of America CM3150AC Arm Chair Set of 2 -
Price: $389.99
Aero by Furniture of America CM3727SC Dining Chairs Set of 2 -
Price: $239.99



