
Price: $119.99
Product ID : 107642
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Chairs are sold in set of 2 with FREE shipping direct to you! Vintage rustic padded leatherette back and seat cushion with open space lower back bring a unique look to this chair.
Features
- Material:Wood/Leatherette
- Chair
- Dining Height
Features:
| Style | Rustic Vintage |
| Material | Wood/Leatherette |
| Finish | Drifted Sand/Brown leatherette |
| Chair Type | Dining Chairs |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 37.75" |
| Color | Drifted Sand/Brwon Leatherette |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 19.75"W x 24" D x 37.75"H |
| Model Number | 107642 |
| Seating Height | 19" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 107642 | Pair of Chairs (2) | 19.75"W x 24"D x 37.75"H Seat Height 19" | $119.99 |
Products You May Like
Marston by Homelegance 2615DCS Dining Side Chair Set of 2 -
Price: $199.99
Locus EEI-1451-BLU Blue Spiral Back Dining Side Chair -
Price: $83.00
Garza 100612 Dining Chair Set of 2 -
Price: $79.99
Stevens by Homelegance in Dark Brown Side Chair 5504S Set of 2 -
Price: $134.99



