
Price: $83.25
Product ID : EEI-1706-GRN
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

Break away from basic designs and enhance your room with this crisscross backrest design. It's time to add color and fun to your home.
- Includes: 1 Chair
- Materials: Molded Plastic
- Finish: Green
- No Assembly
Features:
| Style | Chair |
| Material | Plastic |
| Finish | Green |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | No Assembly |
| Chair Back Height | 15" |
| Color | Green |
| Furniture Pattern | Modern |
| Dimensions | 19"W x 17" D x 33.5"H |
| Model Number | EEI-1706-GRN |
| Seating Height | 18.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-1706-GRN | Side Chair | 19"L x 17"W x 33.5"H Seat Height 18.5" | $83.25 |
Recommended Products
FREE SHipping
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Products You May Like
Fontana 121052 Dining Chair Set of 2 -
Price: $69.99
Casper EEI-122-WHI White Stackable Dining Side Chair -
Price: $104.25
Garrison by Furniture of America CM3751AC Arm Chair Set of 2 -
Price: $209.99
Astro EEI-1706-ORA Orange Crisscross Dining Side Chair -
Price: $83.25
Melina by Furniture of America CM-GM367GY-AC Game Chair Set of 2 -
Price: $499.99
Forbes I by Furniture of America CM3435SC Chair Set of 2 -
Price: $219.99



