
Price: $219.99
Product ID : 105443
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Chairs are sold in set of 2 with FREE shipping direct to you! This set consists of two chairs that are identical, Designer arm chair with deep brown wood and contrasting light fabric with curved soft lines.
Features
- Material: Fabric/Wood
- Chair
- Weight capacity: 200 lbs
- Dining Height
Features:
| Style | Formal |
| Material | Fabric/Wood |
| Finish | Light Tan Soft Fabric/Dark Cognac |
| Chair Type | Dining Chairs |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 40" |
| Color | Light Tan Soft Fabric/Dark Cognac |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 25.25"W x 26.50" D x 40" H |
| Model Number | 105443 |
| Seating Height | 19" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 105443 | Pair of Chairs (2) | 25.25"W x 26.50"D x 40"H Seat Height 19" | $219.99 |
Products You May Like
Allura by Homelegance 1916S Dining Side Chair Set of 2 -
Price: $199.99
Viscount EEI-2227-AZU Azure Fabric Parson Dining Side Chair -
Price: $148.75
Amina by Furniture of America CM3219SC Chair Set of 2 -
Price: $209.99
Melina by Furniture of America CM-GM367GY-AC Game Chair Set of 2 -
Price: $499.99



