
Price: $129.99
Product ID : 107303
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Benches are sold individually with FREE shipping direct to you! This set consists of a bench, and flaunt a fashionably chic design that will be instantly compatible with most decor styles. The frames are made entirely of wood, and lend durability and tensile strength to the bench.
Features
- Material: Wood
- Bench
- Dining Height
Features:
| Style | Industrial |
| Material | Wood |
| Finish | Wired Brush Mineral |
| Chair Type | Bench |
| Set Size | Set of 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 18.50" |
| Color | Natural Honey/Gun Metal |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 54"W x 15" D x 18.50" H |
| Model Number | 107303 |
| Seating Height | 18.50" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 107303 | Bench | 54"W x 15"D x 18.50"H Seat Height 18.50" | $129.99 |
Products You May Like
Urbana by Acme 74625 Bench -
Price: $139.99
Bahamas by Furniture of America CM3427PC-T Counter Height Bench -
Price: $349.99
Bologna by Acme 07056 Bench -
Price: $79.99
Bellamy Magnussen D2491-79 Bench -
Price: $399.99
Dover by Furniture of America CM3326WC-BN Bench -
Price: $98.99



