
Price: $174.99
Product ID : BC8204
Manufacturer: SEI
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Description
This softly elegant upholstered bench is delicately carved with floral details. It's graceful fluting embrace the charming frame in an aged gray patina. Dove gray, cotton/burlap blend cushion envelopes your cares a farmhouse chic style or french country sophistication.
- Material: Wood, woven cotton/burlap blend
- Country chic style
- Dining height
Features:
| Style | Country chic |
| Material | Wood, woven cotton/burlap blend |
| Finish | Antiqued / Natural |
| Chair Type | Bench |
| Set Size | Set of 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 18.25" H |
| Color | Dove gray / Natural |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 52.5" W x 17.75" D x 18.25" H |
| Model Number | BC8204 |
| Seating Height | 18.25" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| BC8204 | Bench | 52.5" W x 17.75" D x 18.25" H Seat Height 18.25" H | $174.99 |
Recommended Products
FREE SHipping
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Products You May Like
Calabasas 121153 Dining Bench -
Price: $154.99
Keller 100563 Dining Bench -
Price: $119.99
Payson I by Furniture of America CM3342LV-GY Bench -
Price: $199.99
Colette by Furniture of America CM3562BN Bench -
Price: $219.99
Paulina II by Acme 74668 Bench -
Price: $139.99



