
Price: $59.99
Product ID : D199-00
Manufacturer: Ashley
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Made with select veneers and hardwood solids, this bench is finished in a rustic hand-applied finish. Delicately curved legs complete this stylish design by Signature Design by Ashley.
- Set includes: Dining room bench
- Finish: Hickory stain
- Materials: Wood
Features:
| Style | Vintage |
| Material | Wood |
| Finish | Brown |
| Chair Type | Bench |
| Set Size | 1 Bench |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 17.75" |
| Color | Brown |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 42.5" W x 14" D x 17.75" H |
| Model Number | D199-00 |
| Seating Height | 17.75" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| D199-00 | Bench | 14"L x 42.5"W x 17.75"H Seat Height 17.75" | $59.99 |
Recommended Products
Sofas
Dillon 6548 Beautyrest Pocketed Coil Seating Sofa & Loveseat -
Price: $999.99
Solana Custom Sectional by Urban Innovation -
Price: $1,399.99
Oliver Custom Sectional by Urban Innovation -
Price: $1,799.99
Luna Custom Sofa by Urban Innovation -
Price: $899.99
Le Chateau 8561 Simmons Beautyrest Sectional Sofa -
Price: $1,299.99
Products You May Like
BC9518 Southern Enterprises Bench w/ Storage Baskets - Red -
Price: $149.99
Bologna by Acme 07056 Bench -
Price: $79.99
Dover II by Furniture of America CM3326WC-PBN Counter Height Bench -
Price: $109.99
Linnen by Furniture of America CM-BN6060BG Accent Bench -
Price: $159.99
Effie by Acme 71541 Bench -
Price: $105.99
Anapolis by Furniture of America CM3538BN Bench -
Price: $105.99



