
Price: $79.99
Product ID : 130503
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Bar Stool is sold individually with FREE shipping direct to you! This contemporary chrome bar stool is upholstered in a back leatherette with a unique design. This set is contructed in walnut finish plywood and has a hydraulic lift.
- Material: Leatherette/Chrome/Plywood
- Bar Stool
- Bar Height
Features:
| Style | Contemporary |
| Material | Leatherette/Chrome/Plywood |
| Finish | Black/Chrome/Walnut |
| Chair Type | Bar Stool |
| Set Size | Set of 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 37"-43.50" |
| Color | Black/Chrome/Walnut |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 19.75"W x 20" D x 37"-43.50"H |
| Model Number | 130503 |
| Seating Height | 25"-30" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 130503 | Set of 1 | 19.75"W x 20"D x 37-43.50"H Seat Height 25"-30" | $89.99 |
Products You May Like
Tabib by Acme 96085 Swivel Bar Chair Set of 1 -
Price: $87.99
Lewis by Acme 96293 Counter Height Bar Stool Set of 2 -
Price: $85.99
Gaucho by Acme 96654 Bar Height Stool Set of 2 -
Price: $64.99
Gaylord by Acme 96012 Swivel Adjustable Stool Set of 2 -
Price: $129.99
Rec Room 102550 Contemporary Adjustable Bar Stool -
Price: $42.99
Poundex F1550 Black Contemporary Bar Height Chair Set of 2 -
Price: $95.99



