
Price: $149.99
Product ID : 120357 Bar Stool
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Bar Stool is sold in a set of 2 with FREE shipping direct to you! This contemporary chrome bar stool is upholstered in a black leatherette. This set is contructed in steel and has hydraulic lift to adjust your sitiing to differeny heights
- Material: Leatherete/Chrome
- Bar Stool
- Bar Height
Features:
| Style | Contemporary |
| Material | Leatherette/Chrome |
| Finish | Black/Chrome |
| Chair Type | Bar Stool |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 36"-41" |
| Color | Black/Chrome |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 16"W x 20" D x 36"-41"H |
| Model Number | 120357 |
| Seating Height | 25"-30" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 120357 | Set of 1 | 16"W x 20"D x 36"-41"H Seat Height 25"-30" | $149.99 |
Products You May Like
Coaster Rec Room 120019 Swivel Bar Stool in Bronze -
Price: $99.99
Coaster Rec Room 180169 Bar Stool Set of 2 in White Wood -
Price: $99.99
Bravo by Acme 70357 Counter Height Chair Set of 2 -
Price: $109.99
Gordie by Acme 70257 Counter Height Chair Set of 2 -
Price: $189.99



