
Price: $239.99
Product ID : 100265
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Bar Stool are sold in a set of 2 with FREE shipping direct to you! This contemporary chrome bar stool is made with clear acrylic.
Features
- Material: Acrylic/Chrome
- Bar Stool
- Bar Height
Features:
| Style | Modern |
| Material | Acrylic/Chrome |
| Finish | Clear/Chrome |
| Chair Type | Bar Stool |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 46" |
| Color | Clear/Chrome |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 17"W x 18.50" D x 40"H |
| Model Number | 100265 |
| Seating Height | 24.50" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 100265 | Set of 2 | 17"W x 18.50"D x 40"H Seat Height 24.50" | $239.99 |
Products You May Like
Forbes II by Furniture of America CM3435PC Bar Stool Set of 2 -
Price: $219.99
Coaster Metal 106014 Blue Bar Stool Set of 2 -
Price: $189.99



