
Price: $165.99
Product ID : 100056
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Bar Stools are sold in a set of 2 with FREE shipping direct to you! This rec room modern bar stool is constructed with wood and finished in cappuccino and upholstered in black leatherette.
Features
- Material: Wood/Leatherette
- Bar Stool
- Bar Height
Features:
| Style | Rec Room |
| Material | Wood/Leatherette |
| Finish | Cappuccino/Black Leatherette |
| Chair Type | Bar Stools |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 44.50" |
| Color | Cappuccino/Black Leatherette |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 19"W x 24" D x 44.50"H |
| Model Number | 100056 |
| Seating Height | 29" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 100056 | Set of 2 | 19"W x 24"D x 44.50"H Seat Height 29" | $165.99 |
Products You May Like
Gaucho by Acme 96649 Counter Height Stool Set of 2 -
Price: $64.99
Poundex F1240 Bar Stool Set of 2 Rubber Wood Brown Faux Leather -
Price: $74.99
Poundex F1560 White Contemporary Bar Height Chair Set of 2 -
Price: $109.99
Gaucho by Acme 07306 Bar Height Stool Set of 2 -
Price: $69.99



