
Price: $116.00
Product ID : EEI-218-WHI
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

Spoon shaped seating creates a comfortable seat. The five footed design adds stability and a trendy look.
- Materials: Leatherette, Metal
- Finish: White, Chrome
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Leatherette, Metal |
| Finish | White, Chrome |
| Chair Type | Barstool |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 11" |
| Color | White |
| Furniture Pattern | Modern |
| Dimensions | 21"W x 21" D x 30.5-38"H |
| Model Number | EEI-218-WHI |
| Seating Height | 23-30.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-218-WHI | Barstool | 21"L x 21"W x 30.5-38"H Seat Height 23-30.5" | $116.00 |
Products You May Like
Coaster 104947 Rec Room Bar Stool in Antique White -
Price: $79.99
Coaster Rec Room 102846 Bar Stool Set of 2 in Black Leatherette -
Price: $179.99
Coaster Rec Room 104919 Contemporary Bar Stool -
Price: $104.99



