
Price: $88.99
Product ID : BC1740
Manufacturer: SEI
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Description
The cushioned top of this compact little stool is upholstered in a simple cotton-linen blend and neutral tone for easy style pairing. Neutral-toned cushion blends in w/ any palette
- Material: Metal / Fabric
- Glam style
- Barstools are dining height
Features:
| Style | Glam |
| Material | Metal / Fabric |
| Finish | Chrome finish |
| Chair Type | Bar Stool |
| Set Size | Set of 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 19" H |
| Color | Sand / Chrome |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 15" W x 15" D x 19" H |
| Model Number | BC1740 |
| Seating Height | 19" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| BC1740 | Bar Stool | 15" W x 15" D x 19" H Seat Height 19" H | $88.99 |
Recommended Products
FREE SHipping
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Products You May Like
Bandele by Acme 70387 Counter Height Chair Set of 2 -
Price: $159.99
Sphaerio by Acme 70942 Counter Height Bar Stool Set of 2 -
Price: $155.99
Camila by Acme 96757 Swivel Adjustable Stool -
Price: $88.99
GLoria EEI-579-WHI White Modern Wave Barstool -
Price: $64.25
Appert by Homelegance Swivel Counter Height Chair 5566-24BR Set of 2 -
Price: $149.99



