
Price: $249.99
Product ID : D697-430
Manufacturer: Ashley
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
The Porter bar stool has a 360-degree swivel. Tapered and flared with beautiful lines, cherry tone rustic finished frame w/ brown faux leather upholstery. (2) Barstools delivered to your door for $289.99 FREE shipping.
- Includes: 2 Swivel Bar Stools
- Sold in sets of (2) only
- Materials: Wood / Leatherett
- Finish: Rustic Brown Cherry Tone
Features:
| Style | Rustic |
| Material | Wood / Leatherette |
| Finish | Rustic Brown |
| Chair Type | Swivel Bar Stool |
| Set Size | 2 Barstools |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 47" |
| Color | Rustic Brown |
| Furniture Pattern | Black Faux Leather |
| Dimensions | 19" W x 22" D x 47"H |
| Model Number | D697-430 |
| Seating Height | 30" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| D697-430 | Bar Stool | 19"L x 22"W x 47"H - Seat Height 30" | $249.99 |
Products You May Like
Ashley - Mestler D540-130 Blue/Green 30" Barstool (Set of 2) -
Price: $179.99
Ashley - Glosco D548-030 Two Tone Wood 30" Barstool (Set of 2) -
Price: $129.99
Urbana by Acme 00682 Counter Height Chair Set of 2 -
Price: $109.99
Ashley - Moriann D608-524 Wing Back 24" Barstool (Set of 2) -
Price: $229.99



