
Price: $119.99
Product ID : D608-624
Manufacturer: Ashley
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Made from metal and finished a dark brown brush glazed silver color. The stool has wood cap rail in a dark brown finish, scrolling arms and swivel function. The seat is covered in a dark brown textured fabric. 1 Stool delivered to your door for $119.99 FREE shipping.
- Includes: 1 Bar Stool
- Sold Individually
- Materials: Wood/Metal/Fabric
- Finish: Tri-Tone Brown Wood / Brushed Silver / Dark Brown Fabric
Features:
| Style | Casual |
| Material | Wood/Metal/Fabric |
| Finish | Dark Brown |
| Chair Type | Bar Stool |
| Set Size | 1 Bar stool |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 39" |
| Color | Dark Brown Fabric & Wood / Brushed Silver |
| Furniture Pattern | Textured Dark Brown Fabric |
| Dimensions | 22" W x 22" D x 39"H |
| Model Number | D608-624 |
| Seating Height | 24" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| D608-624 | Bar Stool | 22"L x 22"W x 39"H - Seat Height 24" | $119.99 |
Products You May Like
Ashley - Tripton D530-124 Linen 24" Counter Barstool (Set of 2) -
Price: $169.99
BC1165 Maguire by Southern Enterprises Swivel Counter Stool -
Price: $121.99
Ashley - Pinnadel D542-230 Wood/Metal Swivel 30" Barstool (Set of 2) -
Price: $119.99
Ashley - Adjustable Swivel Bar Stool - D120-330 (1 Barstool) -
Price: $99.99



