
Price: $579.99
Product ID : CM3186CH-AC
Manufacturer: Furniture of America
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Dining chair is sold in a set of 2 with FREE shipping direct to you! This traditional royal design cherry finish dining arm chair is upholstered in a intricate fabric.
- Material: Wood/Fabric
- Dining Chair
- Dining Height
Features:
| Style | Traditioanl |
| Material | Wood/Fabric |
| Finish | Cherry |
| Chair Type | Dining Chair |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 45.50" |
| Color | Cherry |
| Furniture Pattern | Design |
| Dimensions | 24.50"W x 26" D x 45.50"H |
| Model Number | CM3186CH-AC |
| Seating Height | 20" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| CM3186CH-AC | Set of 2 | 24.50"W x 26" D x 45.50"H Seat Height 20" | $579.99 |
Products You May Like
Lippa EEI-115-WHI White Swivel Side Chair with White Fabric Seat -
Price: $163.25
Ashley D553-02A North Shore Dining Arm Chair Set of 2 in Dark Brown -
Price: $329.99
Lowry 102792 Dining Chair Set of 2 -
Price: $109.99
San Vicente 120362 Dining Chair Set of 2 -
Price: $139.99
Rothman by Magnussen D2503-63 Dining Chair Set of 2 -
Price: $399.99
Lee by Homelegance Dining Side Chair 2529S Set of 2 -
Price: $129.99



