
Price: $155.75
Product ID : EEI-2227-WHE
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

The backrest slopes down on the side to seamlessly merge with the rest of the seat. Classy with a vibrant color and for one great price.
- Materials: Rubber Wood/Fabric
- Finish: Wheatgrass
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Rubber Wood/Fabric |
| Finish | Wheatgrass |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 15" |
| Color | Wheatgrass |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 23.5"W x 19" D x 34"H |
| Model Number | EEI-2227-WHE |
| Seating Height | 19" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-2227-WHE | Side Chair | 23.5"L x 19"W x 34"H Seat Height 19" | $155.75 |
Recommended Products
FREE SHipping
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Products You May Like
Regent EEI-2223-WHE Wheatgrass Fabric Dining Side Chair -
Price: $158.25
Ashley Valebeck Beige & White Finish D546-01 Dining Chair Set of 2 -
Price: $149.99
Malone 105352 Dining Chair Set of 2 -
Price: $134.99
Elena by Furniture of America CM3212SC Chair Set of 2 -
Price: $279.99
Ashley D714-01 Tamilo Dining Chair Set of 2 in Dark Brown -
Price: $134.99



