
Price: $145.00
Product ID : EEI-2227-GRY
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

This parson chair has a sophisticated look that will only enhance your dining room. This piece also works well as a reading chair or corner chair.
- Materials: Rubber Wood/Fabric
- Finish: Gray
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Rubber Wood/Fabric |
| Finish | Gray |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 15" |
| Color | Gray |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 23.5"W x 19" D x 34"H |
| Model Number | EEI-2227-GRY |
| Seating Height | 19" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-2227-GRY | Side Chair | 23.5"L x 19"W x 34"H Seat Height 19" | $145.00 |
Recommended Products
FREE SHipping
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Products You May Like
Izzy by Furniture of America CM3384WH-SC Chair Set of 2 -
Price: $209.99
Hipster EEI-1703-GRN Green Modern Dining Side Chair -
Price: $107.25
Baron EEI-2233-ORA-Orange Fabric Wing Back Dining Side Chair -
Price: $135.50
Astro EEI-1706-GRN Green Crisscross Dining Side Chair -
Price: $83.25
Ashley - Whitesburg D583-02 Two Tone Dining Chair (Set of 2) -
Price: $122.99



