
Price: $359.99
Product ID : CM3243SC
Manufacturer: Furniture of America
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Dining chair is sold in a set of 2 with FREE shipping direct to you! This traditional cherry finish dining arm chair is upholstered in a gorgeous fabric.
- Material: Wood/Fabric
- Dining Chair
- Dining Height
Features:
| Style | Traditioanl |
| Material | Wood/Fabric |
| Finish | Cherry |
| Chair Type | Dining Chair |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 45.25" |
| Color | Cherry |
| Furniture Pattern | Design |
| Dimensions | 23.50"W x 28.50" D x 45.25"H |
| Model Number | CM3243SC |
| Seating Height | 19.75" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| CM3243SC | Set of 2 | 23.50"W x 28.50" D x 45.25"H Seat Height 19.75" | $359.99 |
Products You May Like
Lordsburg by Homelegance 5473S Dining Arm Chair Set of 2 -
Price: $169.99
Colman by Furniture of America CM3615SC Dining Chairs Set of 2 -
Price: $64.99
Parcel EEI-1491-WHI White Vinyl Dining Side Chair -
Price: $107.00
Ashley Wyndahl Rustic Brown D813-02 Dining Chair Set of 2 -
Price: $224.99
Calabasas 121152 Dining Chair Set of 2 -
Price: $199.99
Tabitha 101033 Dining Chair Set of 2 -
Price: $319.99



