
Price: $109.50
Product ID : EEI-200-BLK
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

A nice chrome design with a straight weave pattern. Legs are designed with a unique interconnected set of supports.
- Materials: Metal/Vinyl
- Finish: Chrome/Black
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Metal/Vinyl |
| Finish | Chrome/Black |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 16" |
| Color | Chrome/Black |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 19"W x 19.5" D x 34"H |
| Model Number | EEI-200-BLK |
| Seating Height | 18" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-200-BLK | Side Chair | 19"L x 19"W x 34"H Seat Height 18" | $109.50 |
Recommended Products
FREE SHipping
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Products You May Like
Woodmont by Furniture of America CM3663AC Arm Chair Set of 2 -
Price: $235.99
Catalonia by Homelegance 1824A Dining Arm Chair Set of 2 -
Price: $369.99
Crawford by Homelegance 5546S Dining Side Chair Set of 2 -
Price: $199.99
Baron EEI-2233-BRN Brown Fabric Wing Back Dining Side Chair -
Price: $135.50
Keukenhof by Furniture of America CM3160SC Dining Chairs Set of 2 -
Price: $159.99
Binghamton BY Scott Living 102820 Dining Chair Set of 2 -
Price: $324.00



