
Price: $99.75
Product ID : EEI-789-CLR
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

A mesh weave pattern is designed into the backrest and seat adding a bit of character to the piece. A great piece to go with any modern design dining room set.
- Includes: 1 Chair
- Materials: Sturdy Polycarbonate
- Finish: Clear
- No Assembly
Features:
| Style | Chair |
| Material | Polycarbonate |
| Finish | Clear |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | No Assembly |
| Chair Back Height | 14.5" |
| Color | Clear |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 19.5"W x 21" D x 32.5"H |
| Model Number | EEI-789-CLR |
| Seating Height | 18" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-789-CLR | Side Chair | 19.5"L x 21"W x 32.5"H Seat Height 18" | $99.75 |
Products You May Like
Casper EEI-121BLU Blue Stackable Dining Arm Chair -
Price: $111.00
Dwayne by Furniture of America CM3915SC Chair Set of 2 -
Price: $129.99
BC1491 Lucianna By Southern Enterprises Chairs 4pc Set - Dark Brown -
Price: $211.99
Weber 107286 Dining Chair Set of 2 -
Price: $129.99
Wyndmere by Furniture of America CM3186CH-SC Chair Set of 2 -
Price: $319.99
Summerdale by Homelegance 5673GYS Dining Side Chair Set of 2 -
Price: $149.99



