
Price: $151.25
Product ID : EEI-2223-TEA
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

The stunning teal fabric color animates any room you place it in. Don't worry about marking up your floors for they come with non marking foot caps.
- Materials: Rubber Wood/Fabric
- Finish: Teal
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Rubber Wood/Fabric |
| Finish | Teal |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 15.5" |
| Color | Teal |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 25"W x 22" D x 36"H |
| Model Number | EEI-2223-TEA |
| Seating Height | 20.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-2223-TEA | Side Chair | 25"L x 22"W x 36"H Seat Height 20.5" | $151.25 |
Recommended Products
FREE SHipping
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Products You May Like
Coleraine by Homelegance 5536S Dining Side Chair Set of 2 -
Price: $199.99
Mrytle 103572 Dining Chair Set of 2 -
Price: $129.99
Ashley D600-104 Rozzelli Dining Chair Set of 2 in Dark Brown -
Price: $199.99
Bonaventure Park by Homelegance 1935S Dining Side Chair Set of 2 -
Price: $379.99



