
Price: $149.25
Product ID : EEI-2223-BEI
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

An amazing look that can really tie a room together. At an price that wont break the bank, you get style, quality and durability.
- Materials: Rubber Wood/Fabric
- Finish: Beige
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Rubber Wood/Fabric |
| Finish | Beige |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 15.5" |
| Color | Beige |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 25"W x 22" D x 36"H |
| Model Number | EEI-2223-BEI |
| Seating Height | 20.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-2223-BEI | Side Chair | 25"L x 22"W x 36"H Seat Height 20.5" | $149.25 |
Recommended Products
FREE SHipping
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Products You May Like
Clink EEI-2039-SLV Silver Hollow Brushed Steel Dining Side Chair -
Price: $92.25
Aegis EEI-555 Red Mid Century Modern Twill Dining Arm Chair -
Price: $221.25
Phelps by Coaster Grey Velvet Fabric 121714 Dining Chair Set of 2 -
Price: $199.99
Dickson I by Furniture of America CM3187SC Chair Set of 2 -
Price: $155.99
Trace EEI-1495-RED Red Comb-Like Dining Side Chair -
Price: $98.75



