
Price: $151.75
Product ID : EEI-2315-CLR
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

These acrylic molded chairs on top on wooden legs are perefect for indoor or outdoor use. The clear seat is both flexible and stylish and makes for easy clean up.
- Materials: Wood/Metal/ABs Plastic
- Finish: Clear
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Wood/Metal/ABs Plastic |
| Finish | Clear |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 14" |
| Color | Clear |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 18.5"W x 21" D x 32"H |
| Model Number | EEI-2315-CLR |
| Seating Height | 17.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-2315-CLR | Side Chair | 18.5"L x 21"W x 32"H Seat Height 17.5" | $151.75 |
Products You May Like
Mantello by Homelegance Dark Brown Finish Dining Bench 5547-13 -
Price: $98.99
Xochil by Furniture of America CM3171SC Chair Set of 2 -
Price: $169.99
Pyramid EEI-182-RED Red Dining Flared Arm Chair -
Price: $99.25
Cimma by Furniture of America CM3556SC Chair Set of 2 -
Price: $145.99
Benwick by Homelegance 5425S Dining Side Chair Set of 2 -
Price: $149.99



