
Price: $95.00
Product ID : EEI-182 WHI
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

Cross metal bracing adds to the flare of this multi angled chair. Great price for a great look.
- Materials: Wood/Metal/ABs Plastic
- Finish: White
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Wood/Metal/ABs Plastic |
| Finish | White |
| Chair Type | Arm Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 13.5" |
| Color | White |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 24.5"W x 24" D x 31"H |
| Model Number | EEI-182-WHI |
| Seating Height | 17.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-182-WHI | Arm Chair | 24.5"L x 24"W x 31"H Seat Height 17.5" | $95.00 |
Recommended Products
FREE SHipping
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Products You May Like
Rockham I by Furniture of America CM3278SC Dining Chairs Set of 2 -
Price: $105.99
Ameilla by Homelegance Dark Oak Finish Bench 586-14 -
Price: $154.99
Urbana by Homelegance Brown Finish Dining Side Chair 2515S Set of 2 -
Price: $169.99
Elena by Furniture of America CM3212AC Chair Set of 2 -
Price: $285.99
Entangled EEI-1458 Black Creative Dining Arm Chair -
Price: $96.00



