
Price: $84.25
Product ID : EEI-180-ORA
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

Classic orange color on a modern chair. A durable abs plastic seat that is ready to wipe down to clean off any spill.
- Materials: Wood/Metal/ABs Plastic
- Finish: Orange
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Wood/Metal/ABs Plastic |
| Finish | Orange |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 14" |
| Color | Orange |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 18.5"W x 21" D x 32"H |
| Model Number | EEI-180-ORA |
| Seating Height | 17.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-180-ORA | Side Chair | 18.5"L x 21"W x 32"H Seat Height 17.5" | $84.25 |
Products You May Like
Bloomfield Collection 101496 Dining Chair Set of 2 -
Price: $124.99
Svana by Furniture of America CM8370BK-SC Dining Chairs Set of 2 -
Price: $195.99
Lippa EEI-115-ORA White Swivel Side Chair with Orange Fabric Seat -
Price: $169.75
Ashley - Whitesburg D583-02 Two Tone Dining Chair (Set of 2) -
Price: $122.99
Lordsburg by Homelegance 5473S Dining Arm Chair Set of 2 -
Price: $169.99



