
Price: $226.00
Product ID : EE-649-BLK
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description






A truely beautiful and simplistic mid century design. With a curved wooden frame style and padded foam seat, you not only enjoy the comfort but the overall look as well.
- Materials: Wood/Vinyl
- Finish: Black
- No Assembly
Features:
| Style | Chair |
| Material | Wood/Vinyl |
| Finish | Black |
| Chair Type | Arm Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | No Assembly |
| Chair Back Height | 12" |
| Color | Black |
| Furniture Pattern | Mid Century |
| Dimensions | 21.5"W x 25.5" D x 30"H |
| Model Number | EEI-649-BLK |
| Seating Height | 18" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-649-BLK | Arm Chair | 21.5"L x 25.5"W x 30"H Seat Height 18" | $226.00 |
Recommended Products
FREE SHipping
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Products You May Like
Stanton 102062 Dining Chair Set of 2 -
Price: $164.99
Reverie EEI-1038-BEI Beige Fabric Dining Side Chair -
Price: $139.00
Gladstone I by Furniture of America CM3823BK-SC Chair Set of 2 -
Price: $139.99
Xanthe by Furniture of America CM3175SC Chair Set of 2 -
Price: $138.99
Pyramid EEI-180-LGN Green Dining Side Chair -
Price: $84.25



