
Price: $140.25
Product ID : EEI-220-CLR
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

The clear acrylic seat and chrome legs give your room that modern look you've been looking for. With a small space these chairs are perfect, with the clear acrylic it keeps your place looking open.
- Materials:Metal/ABs Plastic
- Finish: Clear/Chrome
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Metal/ABs Plastic |
| Finish | Clear/Chrome |
| Chair Type | Arm Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 14" |
| Color | Clear |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 18.5"W x 21" D x 32"H |
| Model Number | EEI-220-CLR |
| Seating Height | 17.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-220-CLR | Side Chair | 18.5"L x 21"W x 32"H Seat Height 17.5" | $140.25 |
Recommended Products
FREE SHipping
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Products You May Like
Summerdale by Homelegance 5673GYA Dining Arm Chair Set of 2 -
Price: $149.99
Chilton by Homelegance 5531S Dining Side Chair Set of 2 -
Price: $349.99
Mitchell Collection 100952 Game Chair -
Price: $199.99
Bonaventure Park by Homelegance 1935S Dining Side Chair Set of 2 -
Price: $379.99
Ashley D600-201 Rozzelli Dining Chair Set of 2 in Dark Brown -
Price: $209.99
Baron EEI-2233-BRN Brown Fabric Wing Back Dining Side Chair -
Price: $135.50



