
Price: $109.99
Product ID : 103053
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Chairs are sold in set of 2 with free direct shipping to you. The Nessa by Coaster offers a transitional chair with dark brown leatherette upholstery and deep brown legs. The set conists of two chairs.
Features:
Features
- Material:Leatherette/Wood
- Chair
- Dining Height
Features:
| Style | Transitional |
| Material | Leatherette/Wood |
| Finish | Dark Brown/Deep Brown |
| Chair Type | Dining Chairs |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 38" |
| Color | Dark Brown/Deep Brown |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 19"W x 23.50" D x 38"H |
| Model Number | 103053 |
| Seating Height | 18" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 103053 | Pair of Chairs (2) | 19"W x 23.50" D x 38"H Seat Height 18" | $139.99 |
Products You May Like
Casper EEI-122-BLU Blue Stackable Dining Side Chair -
Price: $104.25
Weber 107283 Dining Chair -
Price: $199.99
Amish EEI-552-WHI Mid Century Modern Curved Dining Arm Chair -
Price: $204.25
Russian Hill by Homelegance 1808A Dining Arm Chair Set of 2 -
Price: $399.99
Ashley Bardilyn Antique White Finish D447-01 Dining Chair Set of 2 -
Price: $129.99



