
Price: $151.25
Product ID : EEI-2229-AZU
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

Change your room and bring a new vitality into it with this azure fabric chair. Black accenting legs and silver nailhead trim truely bring this chair to a perfect look.
- Materials: Rubber Wood/Fabric
- Finish: Azure
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Rubber Wood/Fabric |
| Finish | Azure |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 15.5" |
| Color | Azure |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 22"W x 25" D x 36"H |
| Model Number | EEI-2229-AZU |
| Seating Height | 20.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-2229-AZU | Side Chair | 22"L x 25"W x 36"H Seat Height 20.5" | $151.25 |
Recommended Products
FREE SHipping
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Products You May Like
Tabitha 101032 Dining Chair Set of 2 -
Price: $249.99
Curve EEI-2220-BLK Black Vinyl Curved Back Dining Side Chair -
Price: $129.75
Kaidence by Furniture of America CM3273SC Chair Set of 2 -
Price: $179.99
Connections EEI-1016-RED Red Interconnected Dining Arm Chair -
Price: $157.00
Entangled EEI-1458 Black Creative Dining Arm Chair -
Price: $96.00



