
Price: $171.25
Product ID : EEI-1594-RED
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

The red color really pops outs and grabs everyones attention. Add a little life to the room with this vibrant red.
- Includes: 1 Chair
- Materials: ABS Plastic/Vinyl/Aluminum
- Finish: White/RED
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | ABS Plastic/Vinyl/Aluminum |
| Finish | White/Red |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 16.5" |
| Color | White |
| Furniture Pattern | Modern |
| Dimensions | 21"W x 20" D x 32.5"H |
| Model Number | EEI-1594-RED |
| Seating Height | 19.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-1594-RED | Side Chair | 21"L x 20"W x 32.5"H Seat Height 19.5" | $1371.25 |
Recommended Products
FREE SHipping
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Products You May Like
Lowry 102792 Dining Chair Set of 2 -
Price: $109.99
Jasmin by Furniture of America CM3393SC Chair Set of 2 -
Price: $249.99
Wheatan by Homelegance 5580S Dining Side Chair Set of 2 -
Price: $149.99
Havre by Homelegance Dining Side Chair 5021DBS Set of 2 -
Price: $159.99
Kortrijk II by Furniture of America CM3341SC-DG Chair -
Price: $179.99



