
Price: $186.25
Product ID : EEI-116-GRY
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

Swivels 360 degrees, subtle colors make this an easy addition to your room. Comfortable design with a framework that is easy to clean makes this piece one of a kind.
- Includes: 1 Chair
- Materials: ABS Plastic/Fabric/Aluminum
- Finish: White/Grey
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | ABS Plastic/Fabric/Aluminum |
| Finish | White/Grey |
| Chair Type | Arm Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 13" |
| Color | White/Grey |
| Furniture Pattern | Modern |
| Dimensions | 26.5"W x 24" D x 33.5"H |
| Model Number | EEI-116-Grey |
| Seating Height | 20.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-116-GRY | Arm Chair | 26.5"L x 24"W x 33.5"H Seat Height 20.5" | $186.25 |
Recommended Products
FREE SHipping
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Products You May Like
Bonaventure Park by Homelegance 1935S Dining Side Chair Set of 2 -
Price: $379.99
Ashley D436-01 Leahlyn Dining Chair Set of 2 in Medium Brown -
Price: $104.99
Kortrijk II by Furniture of America CM3341SC-GY Chair -
Price: $179.99
Parkins Collection 103713 Dining Chair Set of 2 -
Price: $159.99



