
Price: $176.25
Product ID : EEI-115-YLW
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

Bring some sunshine into you dining room with the yellow seat. Sturdy design, beautiful color and practical for smaller places.
- Includes: 1 Chair
- Materials: ABS Plastic/Fabric/Aluminum
- Finish: White/Yellow
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | ABS Plastic/Fabric/Aluminum |
| Finish | White/Yellow |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 12.5" |
| Color | Yellow |
| Furniture Pattern | Modern |
| Dimensions | 19"W x 21" D x 32"H |
| Model Number | EEI-115-YLW |
| Seating Height | 17.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-115-YLW | Side Chair | 19"L x 21"W x 32"H Seat Height 17.5" | $176.25 |
Recommended Products
FREE SHipping
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Products You May Like
Lippa EEI-1594-GRY White Swivel Side Chair with Grey Vinyl Seat -
Price: $158.25
Ashley D736-01 Tyler Creek Dining Chair Set of 2 in Black/Gray -
Price: $146.99
Madeline by Furniture of America CM3396AC Chair Set of 2 -
Price: $249.99



