
Price: $79.99
Product ID : 102722
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Chairs are sold in set of 2 with free direct shipping to you. The Dalila collection by Coaster offers a transitional cappuccino wood chair with dark brown leatherette seat cushions. The set conists of two chairs.
Features:
Features
- Material:Wood/Leatherette
- Chair
- Dining Height
Features:
| Style | Transitional |
| Material | Wood/Leatherette |
| Finish | Cappuccino/Dark Brown Leatherette |
| Chair Type | Dining Chairs |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 39" |
| Color | Cappuccino/Dark Brown Leatherette |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 19.50"W x 22.50" D x 39"H |
| Model Number | 102722 |
| Seating Height | 19" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 102722 | Pair of Chairs (2) | 19.50"W x 22.50" D x 39"H Seat Height 19" | $99.99 |
Products You May Like
Lavon 102672 Dining Chair Set of 2 -
Price: $85.99
Bellagio by Furniture of America CM3319F-AC Chair Set of 2 -
Price: $329.99
Michonne 105502 Dining Chair Set of 2 -
Price: $119.99
Ashley D506-01 Baxenburg Dining Chair Set of 2 in Brown -
Price: $119.99



