
Price: $132.50
Product ID : EEI-2221-ORA
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

A beautiful orange fabric with dark nailhead trim. The complimenting orange and black colors give this chair a lovely finish.
- Materials: Rubber Wood/Fabric
- Finish: Orange
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Rubber Wood/Fabric |
| Finish | Orange |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 15" |
| Color | Orange |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 25.5"W x 23" D x 35.5"H |
| Model Number | EEI-2221-ORA |
| Seating Height | 20.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-2221-ORA | Side Chair | 25.5"L x 23"W x 35.5"H Seat Height 20.5" | $132.50 |
Recommended Products
FREE SHipping
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Products You May Like
Stevens by Homelegance in Dark Brown Side Chair 5504S Set of 2 -
Price: $134.99
Johnstown by Furniture of America CM3027SC Chair Set of 2 -
Price: $109.99
Lucie by Furniture of America CM3788SC Chair Set of 2 -
Price: $389.99
Deryn Park by Homelegance 2243A Dining Arm Chair Set of 2 -
Price: $369.99
Glen Cove By Scott Living 107982 Dining Chair Set of 2 -
Price: $334.00



