
Price: $101.50
Product ID : EEI-1382-BLK
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

No nonsense chair with a slight curve on the backrest. The vinyl material eliminates the worry of stains.
- Materials: Rubber Wood/Vinyl
- Finish: White
- Assembly Required
Features:
| Style | Chair |
| Material | Rubber Wood/Vinyl |
| Finish | White |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 19.5" |
| Color | White |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 24"W x 19" D x 39.5"H |
| Model Number | EEI-1382-WHI |
| Seating Height | 19.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-1382-WHI | Side Chair | 24"L x 19"W x 39.5"H Seat Height 19.5" | $101.50 |
Recommended Products
FREE SHipping
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Products You May Like
Ashley Kisper Brown Finish D513-01 Dining Chair Set of 2 -
Price: $149.99
Xandra by Furniture of America CM3239AC Chair Set of 2 -
Price: $219.99
Louise Collection 101562 Dining Chair Set of 2 -
Price: $114.99
Los Feliz Collection 101683 Dining Chair Set of 2 -
Price: $69.99
Alpena by Furniture of America CM3350GY-SC Chair Set of 2 -
Price: $189.99
Marion I by Furniture of America CM3866SC Chair Set of 2 -
Price: $144.99



