
Price: $239.99
Product ID : 130084
Manufacturer: Coaster
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Chairs are sold in set of 4. This set consists of four chairs that are identical, and flaunt a fashionably chic design that will be instantly compatible with most decor styles. The upholstered seating and black metal legs.
- Material:Leatherette/Metal
- Chair
- Dining Height
Features:
| Style | Industrial |
| Material | Leatherette/Metal |
| Finish | Brown Leatherette/GunMetal |
| Chair Type | Dining Chairs |
| Set Size | Set of 4 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 35" |
| Color | Brown Leatherette/GunMetal |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 19.50"W x 21" D x 35"H |
| Model Number | 130084 |
| Seating Height | 16" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 130084 | Set of Chairs (4) | 19.50"W x 21"D x 35"H Seat Height 16" | $239.99 |
Products You May Like
Tabitha 101033 Dining Chair Set of 2 -
Price: $319.99
Ernie EEI-537-WAL Wood/Metal Dining Side Chair with Walnut Seat -
Price: $69.00
Winfred by Acme 60082 Counter Height Chair Set of 2 -
Price: $319.99
Forbes I by Furniture of America CM3435SC Chair Set of 2 -
Price: $219.99
Castana 104166 Dining Chair Set of 2 -
Price: $124.99



