
Price: $80.75
Product ID : EEI-1706-WHI
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

A clean light look that would go well with most homes. Pair with a black laquer dinette or dining table for a truely modern look.
- Includes: 1 Chair
- Materials: Molded Plastic
- Finish: White
- No Assembly
Features:
| Style | Chair |
| Material | Plastic |
| Finish | White |
| Chair Type | Side Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | No Assembly |
| Chair Back Height | 15" |
| Color | White |
| Furniture Pattern | Modern |
| Dimensions | 19"W x 17" D x 33.5"H |
| Model Number | EEI-1706-WHI |
| Seating Height | 18.5" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-1706-WHI | Side Chair | 19"L x 17"W x 33.5"H Seat Height 18.5" | $80.75 |
Recommended Products
FREE SHipping
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Products You May Like
Invite EEI-1805 Tan Transitional Dining Side Chair -
Price: $152.25
Ashley D697-01A Porter Dining Arm Chair Set of 2 in Rustic Brown -
Price: $219.99
Madison by Furniture of America CM3606SC Chair Set of 2 -
Price: $224.99
Jaydn by Furniture of America CM3545SC Chair Set of 2 -
Price: $169.99
Regent EEI-2223-LGR Grey Fabric Dining Side Chair -
Price: $148.00



