
Price: $201.00
Product ID : EEI-552-NAT
Manufacturer: Modway
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description

The paper rope seating is eco friendly, and anti static for maximum comfort. The solid wood frame makes this chair durable with a style that will last.
- Materials: Solid Beech Wood/Paper Rope
- Finish: Natural
- No Assembly
Features:
| Style | Chair |
| Material | Wood/paper rope |
| Finish | Natural |
| Chair Type | Arm Chair |
| Set Size | 1 |
| Assembly | No Assembly |
| Chair Back Height | 19.5" |
| Color | Natural |
| Furniture Pattern | Mid Century Modern |
| Dimensions | 21.5"W x 22" D x 28.5"H |
| Model Number | EEI-552-NAT |
| Seating Height | 17" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| EEI-552-NAT | Arm Chair | 21.5"L x 22"W x 28.5"H Seat Height 17" | $201.00 |
Recommended Products
FREE SHipping
Barcelona 902183 White Chair Chrome Legs & Back -
Price: $299.99
Nameth Collection 100515WHT Dining Chair Set of 4 -
Price: $319.99
Nickel Bronze Finish 2734 Vanity Collection -
Price: $164.99
Glambrey D329-01 Scrolled Metal & Wood Dining Chairs Set Of 4 -
Price: $209.99
Products You May Like
Curve EEI-2221-TEA Teal Fabric Curved Back Dining Side Chair -
Price: $129.75
Janina by Homelegance Dining Side Chair 5516BMS Set of 2 -
Price: $109.99
Walton by Magnussen D469-62 Dining Chair Set of 2 -
Price: $299.99
Ashley Bardilyn Antique White Finish D447-01 Dining Chair Set of 2 -
Price: $129.99
Ashley - Whitesburg D583-02 Two Tone Dining Chair (Set of 2) -
Price: $122.99



