
Price: $531.00
Product ID : 107987
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Benches are sold individually with FREE shipping direct to you! This set consists of a bench, and flaunt a fashionably chic design that will be instantly compatible with most decor styles. The frames are made entirely of wood, and lend durability and tensile strength to the bench.
Features
- Material: Fabric/Wood
- Bench
- Dining Height
Features:
| Style | Traditional |
| Material | Fabric/Wood |
| Finish | Cream Fabric/Antique Java |
| Chair Type | Bench |
| Set Size | Set of 1 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 41" |
| Color | Cream/Antique Java |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 60"W x 28.25" D x 41" H |
| Model Number | 107987 |
| Seating Height | 20" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 107987 | Bench | 60"W x 28.25"D x 41"H Seat Height 20" | $531.00 |
Products You May Like
Dover by Furniture of America CM3326WC-BN Bench -
Price: $98.99
Danville by Acme 07069 Bench -
Price: $119.99
Marshall by Furniture of America CM3564GY-BN Bench -
Price: $239.99
BC9224 Southern Enterprises Slat Bench/Table - Blackened Espresso -
Price: $147.99
Payson III by Furniture of America CM3342BN-GY Bench -
Price: $139.99
Kortrijk I by Furniture of America CM3341LV-BR Bench -
Price: $199.99



