
Price: $115.99
Product ID : 120344
Manufacturer: Coaster
Weight: Free Shipping
Purchase
Expected delivery 5-14 business days
Description
Bar Stoosl are sold in a set of 2 with FREE shipping direct to you! This modern chrome bar stool is upholstered in black leatherette. This bar stool has a hydraulic lift to accommodate diferent heights.
- Material: Leatherete/Chrome
- Bar Stool
- Bar Height
Features:
| Style | Contemporary |
| Material | Leatherette/Chrome |
| Finish | Black/Chrome |
| Chair Type | Bar Stool |
| Set Size | Set of 2 |
| Assembly | Assembly Required |
| Chair Back Height | 36"-41.50" |
| Color | Black/Chrome |
| Furniture Pattern | Solid |
| Dimensions | 15.50"W x 17.50" D x 36"-41.50"H |
| Model Number | 120344 |
| Seating Height | 26.50"-30.50" H |
| Part # | Name | Description | Price |
| 120344 | Set of 2 | 15.50"W x 17.50"D x 36"-41.50"H Seat Height 26.50""-30" | $115.99 |
Products You May Like
Gaylord by Acme 96012 Swivel Adjustable Stool Set of 2 -
Price: $129.99
Dora by Acme 72287 Counter Height Chair Set of 2 -
Price: $109.99
Tavio by Acme 96048 Swivel Bar Chair Set of 2 -
Price: $125.99



